Stockholm

Södermalmsallén 36, 118 28 Stockholm

Välkommen till vårt Stockholmskontor!

I Stockholm hittar du numera Plan B på adressen Södermalmsallén 36. Kontoret ligger bara cirka 200 meter från Medborgarplatsens tunnelbanestation i en stor kontorsbyggnad i fastigheten Fatburen.

Vi uppskattar närheten till kollektivtrafik så att vi både kan pendla smidigt och snabbt ta oss ut på kunduppdrag. För att inte tala om tillgången till ett pärlband av lunchställen och lummiga stråk. Årstaviken och Tantolunden med grönområden, bad och utegym finns en kort promenad bort.

Som kuriosa var Fatburen en gång i tiden en sjö som låg på Södermalm i Stockholm. I slutet av 1850-talet fylldes sjön igen i samband med järnvägsbyggandet och anläggandet av Södra Station. Ordet är också ett namn på en forntida bod att förvara kläder eller annan dyrbar egendom i. 

Johan om bolagets förändringsvilja

”Plan B är inte bara ett bolag med djup kunskap inom BIM, VDC och andra möjliggörande tekniker, utan vi har en vilja att leda förändring på riktigt utifrån genuin nyfikenhet. Här kan man inte ställa frågan ”varför?” för ofta. För oss gäller det att hitta grundorsaken och verkligen förstå dig som kund och din affär, för att kunna leverera det du verkligen behöver. Då är våra hjärtan med hela vägen och vi blir 100 % trygga i leveransen!”

Johan von Porat, regionchef Stockholm

Vill du veta mer?

Det finns otroligt många möjligheter att utveckla sättet vi tar hand om vår byggda miljö och digitaliseringen ger oss många lågt hängande frukter att plocka. Slå mig en signal så berättar jag mer!

Johan von Porat

kontorsbilder /

Medarbetare

Avid Levin

Avid

Levin

Medarbetare
Stockholm

+46 (0)10 196 05 49

avid.levin@planbab.com

Benjamin Hellenborn

Benjamin

Hellenborn

Medarbetare
Stockholm

+46 (0)10 196 05 16

benjamin.hellenborn@planbab.com

Carl Bylund

Carl

Bylund

VD / Partner
Stockholm

+46 (0)10 196 05 01

carl.bylund@planbab.com

Carl-Oscar Ekrot

Carl-Oscar

Ekrot

Medarbetare
Stockholm

+46 (10) 196 05 33

carl-oscar.ekrot@planbab.com

Chaima El Ghouch

Chaima

El Ghouch

Medarbetare
Stockholm

+46 (0)10 196 05 36

chaima.ghouch@planbab.com

Cristina Lázaro

Cristina

Lázaro

Medarbetare
Stockholm

+46 (0)10 196 05 15

cristina.lazaro@planbab.com

Elin Persson

Elin

Persson

Medarbetare
Stockholm

+46 (0)10 196 05 12

elin.persson@planbab.com

Elina Nilsson

Elina

Nilsson

Teamlead
Stockholm

+46 (0)10 196 05 20

elina.nilsson@planbab.com

Ellen Göransson

Ellen

Göransson

Medarbetare
Stockholm

+46 (0)10 196 05 40

ellen.goransson@planbab.com

Emil Lundgren

Emil

Lundgren Parra

Partner
Stockholm

+46 (0)10 196 05 04

emil.lundgren@planbab.com

Fanny Söderström

Fanny

Söderström

Medarbetare
Stockholm

+46 (0)10 196 05 47

fanny.soderstrom@planbab.com

Hampus Asp

Hampus

Asp

Teamlead
Stockholm

+46 (0)10 196 05 35

hampus.asp@planbab.com

Ingrid Antonsson

Ingrid

Antonsson

Ekonomiansvarig
Stockholm

+46 (0)10 196 05 25

ingrid.antonsson@planbab.com

Johan von Porat

Johan

von Porat

Regionchef
Stockholm

+46 (0)10 196 05 13

johan.von.porat@planbab.com

Kim Silvrig

Kim

Silvrig

Medarbetare
Stockholm

+46 (0)10 196 05 32

kim.silvrig@planbab.com

Ludvig Linder

Ludvig

Linder

Medarbetare
Stockholm

+46 (0)10 196 05 23

ludvig.linder@planbab.com

Maja Johansson Leather

Maja

Johansson Leather

Medarbetare
Stockholm

+46 (0)10 196 05 48

maja.johansson-leather@planbab.com

Malin Bladh

Malin

Bladh

Medarbetare
Stockholm

+46 (0)10 196 05 10

malin.bladh@planbab.com

Mikael Edström

Mikael

Edström

Medarbetare
Stockholm

+46 (0)10 196 05 29

mikael.edstrom@planbab.com

Mio Takahashi

Mio

Takahashi

HR Manager
Stockholm

+46 (0)70 774 89 07

mio.takahashi@planbab.com

Nima Poursadigh

Nima

Poursadigh

Medarbetare
Stockholm

+46 (0)10 196 05 45

nima.poursadigh@planbab.com

Oscar Berggren

Oscar

Berggren

Medarbetare
Stockholm

+46 (0)10 196 05 31

oscar.berggren@planbab.com

Pontus Espling

Pontus

Espling

Teamlead
Stockholm

+46 (0)10 196 05 08

pontus.espling@planbab.com

Rogier Jongeling

Rogier

Jongeling

Partner
Stockholm

+46 (0)10 196 05 06

rogier.jongeling@planbab.com

Sandra Krantz

Sandra

Krantz

Medarbetare
Stockholm

+46 (0)10 196 05 14

sandra.krantz@planbab.com

Therese Wetterström

Therese

Wetterström

Medarbetare
Stockholm

+46 (0)10 196 05 41

therese.wetterstrom@planbab.com

Ylva Lemke

Ylva

Lemke

Medarbetare
Stockholm

+46 (0)10 106 05 27

ylva.lemke@planbab.com