Stockholm

Munkbron 1 och 3, 111 28 Stockholm

Välkommen till våra Stockholmskontor!

I Stockholm hittar du Plan B på Munkbron 1 och 3 i Gamla Stan. Intill ett av Stockholms äldsta torg, i en flygelbyggnad till Ryninska Palatset har vi ödmjukt tagit plats tillsammans med Aktea Energy.

I ett hus som i sina yngre dagar upplevde ekot av Bellmans toner och stimmet från bokcaféet (i alla fall var det den officiella benämningen) vilket övergick till en urmakares lågmälda flit och senare riksarkivets inlåsta tystnad har vi ödmjukt moderniserat användningen men försökt behålla husets historia.

Johan om bolagets förändringsvilja

”Plan B är inte bara ett bolag med djup kunskap inom BIM, VDC och andra möjliggörande tekniker, utan vi har en vilja att leda förändring på riktigt utifrån genuin nyfikenhet. Här kan man inte ställa frågan ”varför?” för ofta. För oss gäller det att hitta grundorsaken och verkligen förstå dig som kund och din affär, för att kunna leverera det du verkligen behöver. Då är våra hjärtan med hela vägen och vi blir 100 % trygga i leveransen!”

Johan von Porat, regionchef Stockholm

Vill du veta mer?

Det finns otroligt många möjligheter att utveckla sättet vi tar hand om vår byggda miljö och digitaliseringen ger oss många lågt hängande frukter att plocka. Slå mig en signal så berättar jag mer!

Johan von Porat

kontorsbilder /

Medarbetare

Benjamin Hellenborn

Benjamin

Hellenborn

Medarbetare
Stockholm

+46 (0)10 196 05 16

benjamin.hellenborn@planbab.com

Carl Bylund

Carl

Bylund

VD / Partner
Stockholm

+46 (0)10 196 05 01

carl.bylund@planbab.com

Carl-Oscar Ekrot

Carl-Oscar

Ekrot

Medarbetare
Stockholm

+46 (10) 196 05 33

carl-oscar.ekrot@planbab.com

Chaima El Ghouch

Chaima

El Ghouch

Medarbetare
Stockholm

+46 (0)10 196 05 36

chaima.ghouch@planbab.com

Cristina Lázaro

Cristina

Lázaro

Medarbetare
Stockholm

+46 (0)10 196 05 15

cristina.lazaro@planbab.com

Elin Persson

Elin

Persson

Medarbetare
Stockholm

+46 (0)10 196 05 12

elin.persson@planbab.com

Elina Nilsson

Elina

Nilsson

Teamlead
Stockholm

+46 (0)10 196 05 20

elina.nilsson@planbab.com

Ellen Göransson

Ellen

Göransson

Medarbetare
Stockholm

+46 (0)10 196 05 40

ellen.goransson@planbab.com

Emil Lundgren

Emil

Lundgren Parra

Partner
Stockholm

+46 (0)10 196 05 04

emil.lundgren@planbab.com

Erik Lindström

Erik

Lindström

Medarbetare
Stockholm

+46 (0)10 196 05 07

erik.lindstrom@planbab.com

Hampus Asp

Hampus

Asp

Medarbetare
Stockholm

+46 (0)10 196 05 35

hampus.asp@planbab.com

Johan von Porat

Johan

von Porat

Regionchef
Stockholm

+46 (0)10 146 66 63

johan.von.porat@planbab.com

Kim Silvrig

Kim

Silvrig

Medarbetare
Stockholm

+46 (0)10 196 05 32

kim.silvrig@planbab.com

Kristina Jonasson

Kristina

Jonasson

Ekonomiansvarig
Stockholm

+46 (0)76 809 38 00

kristina.jonasson@planbab.com

Louise Kollberg

Louise

Kollberg

Teamlead
Stockholm

+46 (0)10 196 05 25

louise.kollberg@planbab.com

Ludvig Linder

Ludvig

Linder

Medarbetare
Stockholm

+46 (0)10 196 05 23

ludvig.linder@planbab.com

Malin Broberg

Malin

Broberg

Medarbetare
Stockholm

+46 (0)10 196 05 10

malin.broberg@planbab.com

Mikael Edström

Mikael

Edström

Medarbetare
Stockholm

+46 (0)10 196 05 29

mikael.edstrom@planbab.com

Nima Poursadigh

Nima

Poursadigh

Medarbetare
Stockholm

+46 (0)10 196 05 45

nima.poursadigh@planbab.com

Oscar Berggren

Oscar

Berggren

Medarbetare
Stockholm

+46 (0)10 196 05 31

oscar.berggren@planbab.com

Oscar Lindell

Oscar

Lindell

Medarbetare
Stockholm

+46 (0)10 196 05 11

oscar.lindell@planbab.com

Pontus Espling

Pontus

Espling

Teamlead
Stockholm

+46 (0)10 196 05 08

pontus.espling@planbab.com

Rogier Jongeling

Rogier

Jongeling

Partner
Stockholm

+46 (0)10 196 05 06

rogier.jongeling@planbab.com

Sandra Krantz

Sandra

Krantz

Medarbetare
Stockholm

+46 (0)10 196 05 14

sandra.krantz@planbab.com

Therese Wetterström

Therese

Wetterström

Medarbetare
Stockholm

+46 (0)10 196 05 41

therese.wetterstrom@planbab.com